Co je to obratel?

0
Rate this post

Zdraví zad patří mezi proměnné, které přímo ovlivňují životní styl. Držení těla, odpočinek a flexibilita jsou ve skutečnosti pro lidský životní styl klíčové… V důsledku toho se jakýkoli druh obav, které se vyvinou v oblasti zdraví obratlů, může projevit nepříznivě v každodenním životě a zároveň přijmout špatné názory ohledně budoucnosti.

Dnes skutečně přibývá nemocí páteře, včetně dědičných potíží se zády, ale také prodlužování životního stylu, méně aktivního života, zvýšený výskyt neúmyslných úrazů a rakovinných buněk. V Acıbadem Medical Care Group se kromě operací obratlů a míchy provádějí prognózy a také léčebná řešení společně s příslušnými klinickými divizemi, jako je tělesná terapie a léčba, radiologie, neurologie, fyzioterapie a také psychologie.

Dalším orgánem, který naše společnost provádí, určitě nepoznáme, dokud se neobjeví problém – BLOG, a také o jeho funkčnosti nemáme mnoho informací, kromě toho, že udržuje náš tým při životě, jsou obratle.

Obratle jsou jen jedním z nehlučných hrdinů našeho tělesného systému, které náš tým obvykle objevuje na univerzitě a má na paměti spolu s jeho vlastním vzhledem, včetně prstenů táhnoucích se jako řetěz. Nachází se uprostřed našeho tělesného systému, funguje 24 hodin denně jako štít, který spojuje celý náš kosterní systém se sebou a chrání naše vnitřní orgány, nervy a míchu. Dovolte nám poznat tento orgán trochu mnohem blíže;

Stavba obratlů

Naše páteř se podobá mostu, který ovládá naši hlavu a také nohy a přenáší dvě třetiny naší fyzické tělesné hmotnosti. Naše obratle obsahují 33 kostí, z nichž 24 je přenosných, označovaných jako obratle. Tyto kostní tkáně jsou ve skutečnosti navzájem propojeny pojivovou tkání, klouby a polštáři, které náš tým nazývá disky. Navíc disponujeme pevnou svalovou hmotou páteře, která dodává aktivitu a připojuje se ke každému z obratlů.

Naše páteř je při pohledu zezadu typu rovného pilíře, při pohledu ze strany však zakřivená. Tyto fyzické záhyby mají ve skutečnosti 3 trvání: dopředu (lordóza) na krku, dozadu (kyfóza) na zádech a dopředu (lordóza) v linii pasu.

Mícha, mezi nedílnější části hlavního nervového systému, se také nachází v páteři. Vlastnosti zad a zároveň chrání páteř. Mícha se skládá z nervových buněk, které nabízejí spojení mezi mozkem a pažemi, trupem a také dolními končetinami, stejně jako zavazují nákupy z lidského mozku do těchto míst.

Stavba obratlů

Tím, že funguje podobně jako napájecí kabel; Umožňuje ovládat naše dlaně a také nadloktí, chodidla a také nohy a také naši fyzickou funkčnost. Páteř navíc pomáhá našemu týmu nadechnout se a také kontroluje funkce moči a stolice. Naše obratle nám umožňují transformovat naše fyzická těla a také obrátit naši mysl. Zabezpečuje vnitřní orgány. Pro dobře vyváženou páteř je životně důležité stát vzpřímeně, nezvedat masivní břemena a správně sedět.

  • Naši odborníci mohou snadno považovat naše obratle za hlavní sloup, který drží naše tělo. Spojuje naši hlavu nahoře, stejně jako naše nadloktí v souladu s nohama, které umožňují našemu týmu pohybovat se níže. Také chrání mnoho našich vnitřních orgánů. Kromě toho zvládá povinnost chránit míchu a také nervy, které jí procházejí.
  • Zdravá a vyrovnaná záda, která mají řadu funkcí, je navíc nesmírně důležitá pro obranu našeho celkového zdraví. V důsledku toho musí být zdravá páteř rovná, když vychází z obličeje nebo dokonce z páteře. Když se však jedná o profil, ve skutečnosti rozhodně není běžné dívat se přímo.
  • Každý stav má rozštěp (lordózu), potíže na páteři (kyfózu) a lordózu (v různých úrovních) na zádech. Jsou to vlastně přirozené křivky. Stejně jako každý z nich má svou funkci… Pravda, že tato přirozená zakřivení jsou větší, než se počítá, může snadno ukázat některé z onemocnění páteře.

Vlastnosti páteře

Záda rozvíjejí kostru tělesného systému a poskytují spojení mezi myslí a dolními končetinami, což našemu týmu umožňuje stát. Díky svým pohyblivým spojům nám umožňuje ohýbat se a také transformovat dopředu, dozadu a do stran. Při těchto pohybech harmonicky fungují obratlové klouby, vazy, svaly a také ploténky v oblasti páteře.

Záda také přispívají k tvarování hrudního koše.

Prostřednictvím zpětné flexe v naší zadní oblasti poskytuje uvolněné umístění nitrohrudních orgánů, jako jsou plíce a také srdce v našem hrudním koši. Kromě hrudního koše má navíc obrannou část pro tyto dva klíčové orgány.

Sahá od naší mysli až po kostrč a zahrnuje také naše dolní nohy, trup a také horní části paží. Složení páteře. Naše obratle jsou při pohledu zezadu ve tvaru vzpřímeného sloupu, ale při pohledu z pohledu jsou zakřivené. Tyto tělesné záhyby mají 3 trvání: dopředu (lordóza) na zádech, dozadu (kyfóza) na zádech a také dopředu (lordóza) v pase.