Aerobní cvičení posilují kardiovaskulární systém i plíce, zvyšují vytrvalost. Pro začátek stačí cvičit dvacet okamžiků, 3 dny v týdnu s cílením na 60 % maximálních nákladů na kardiovaskulární systém. Se zvyšujícím se zdravotním stavem se zvyšuje frekvence, perioda a intenzita. Jak vypočítat optimální i zamýšlenou středovou sazbu?
Optimální cena centra je sazba centra za minutu zásahu v průběhu maximálního tréninku. Je to vlastně určeno vzorcem 220-věk. (například: pro věk 50 let, 220-50= 170) Cílová cena střediska je 50-85 % maximální ceny střediska.
Tato úroveň cvičení posiluje kardiovaskulární zdatnost – domovská stránka. Ve skutečnosti se začíná s 50-60% maximálního srdečního poplatku u lidí, kteří začínají cvičit a také u těch, kteří mají problémy se středem, stejně jako 60-65% u lidí s energií. Když se tato rychlost začne projevovat také velmi snadno, je ve skutečnosti podrobně vylepšena na maximálně 85 %. Středové náklady by se měly měřit běžně.
Jak se vlastně určuje síla při fyzickém cvičení?
Při cvičení s nízkou intenzitou musí být zamýšlená cena duše ve skutečnosti 50-65% maximální středové frekvence. Příklady těchto cvičení jsou zahradničení, domácí práce, malování a také čištění automobilů.
Středně intenzivní fyzická cvičení jsou ve skutečnosti fyzická cvičení, která vyžadují použití velkých svalových skupin, jako je břicho, trup, dolní končetiny a boky. Ve skutečnosti se provádí na 65-75% maximálního počtu duší. V průběhu tohoto cvičení může jedinec mluvit, ale rozhodně nemůže vokalizovat. Příkladem je živá chůze, jízda na kole, ping pong, baseball, plavání, tanec a také procházky v terénu.
Vysoce intenzivní cvičení je vysoce doporučeno pro jednotlivce, kteří cvičí každý den a dosahují určité úrovně. Provádí se za 75-85% optimální ceny duše. V průběhu tohoto cvičení může jedinec pouze zmínit několik frází, aniž by přestal vyjadřovat. Instance zahrnují běh, rychlé stoupání po schodech, točení, skákání přes švihadlo a také vzpírání. Náročné cvičební plány musí obsahovat 5-10 minut cvičení a také ochlazení.
Jak přesně provádět posilující fyzická cvičení?
Posilovací cvičení; Může být prováděn se závažím tělesného systému nebo společně s ochrannými pásy nebo několika závažími. Zvyšuje hustotu svalové hmoty, sílu i kvalitu kostní tkáně, zlepšuje držení těla a také snižuje riziko zranění. Zvyšuje rychlost metabolismu a umožňuje vám shazovat tuky po celý den.
- Mělo by se provádět 2 nebo i více dní v týdnu a měly by se procvičovat hlavní svalové skupiny, jako jsou nohy, boky, záda, střední část, hrudník, ramena a také paže. Pro každý svalový tým je potřeba skutečně provést aktivitu 8 až 12 opakování, kdy je pohyb jednoduchý, je třeba provést ještě jeden sběr nebo dokonce zvednout váhu.
- Mohlo by to být provedeno ve stejnou dobu jako kardiovaskulární aktivita nebo v odlišný den. Pro maximální výhodu musí být kardio i posilovací tréninky prováděny každý týden.
Jaká je výhoda balančních cvičení?
Rovnovážné cvičení zejména minimalizuje nebezpečí pádů a zranění v důsledku pádů. Ve skutečnosti se doporučuje provádět tato cvičení alespoň 3 dny v týdnu. Příklady fyzických cvičení navržených pro udržení rovnováhy jsou ve skutečnosti chůzi na opačnou stranu, chůzi do strany, chůzi na patách a nohou a také odpočinek a vstávání. Může být smíchán s posilujícím tréninkem. Může to být provedeno nejprve zavěšením, poté bez pomoci, spolu s očima, které jsou k dispozici, a poté dokončeno.
Jaká je vlastně užitečnost cvičení všestrannosti?
Nedostatek svalů je jen jednou z hlavních příčin našich obratlů a také bolestí kloubů. Cvičení adaptability, tedy vlastně protahování a také protahování svalové hmoty, musí být součástí tréninkového kurzu. Tělo musí být před tréninkem flexibility skutečně zahřáté. Nesmí se opomenout po vytrvalostních a také vytrvalostních cvičeních. Ve skutečnosti se to provádí alespoň 3krát týdně a každý pohyb je duplikován 3-5 příležitostmi.
Pilates pro zdravou páteř
Jedná se o cvičební zařízení založené Josephem Hubertem Pilatesem na počátku dvacátého století. Je to cvičební program, který pomáhá udržovat fyzické tělo dobře vyvážené a regulované spolu s dechovými fyzickými cvičeními a věnuje pozornost svalové hmotě, která podporuje páteř. Jaký je vlastně důvod cvičení pilates?
Pilates, který se v posledních letech stal preferovaným, kombinuje prodlužující a posilující cvičení, aby fungoval celý systém těla. Provádí rozhodně nezahrnuje těžké pohyby. Zaměřuje se zejména na svalovou tkáň a také na rovnováhu kolem páteře. Součástí jsou i dechová cvičení. Zlepšuje jak sílu, tak i přizpůsobivost. Zvýšit rozpoznávání tělesného systému a také duševní zaměření. Existuje několik forem a částí, míra potíží cvičení se liší.
Jak přesně cvičit Pilates? Během cvičení Pilates je prospěšné dělat méně, plně regulovaných a určitých činností, než různé opakování každé akce. Člověk musí být skutečně koncentrovaný, pohyby musí být zdatné a dýchání musí být skutečně řízené. Zvyšuje se tedy flexibilita, houževnatost a porozumění tělesnému systému.