Co jsou vlastně zranění na zádech?

0
Rate this post

Nehody páteře se mohou snadno pohybovat od lehkého poranění měkkých tkání až po zlomeniny páteře a také úrazy páteře. Zlomeniny a odpojení páteře mohou vést k poranění páteře a tím i k depresi. Terapie poranění páteře se navíc liší v závislosti na závažnosti případu. Kde dochází ke zlomeninám páteře?

5-10 % zlomenin se vyskytuje na krčních obratlích – blog, 70 % na obratlích hřbetních a bederních, stejně jako zbytek v nižších polohách. Jednou z nejčastěji poraněných oblastí je ve skutečnosti 12. obratel hřbetní a 1. lesklý obratel, kde se naplňují hřbetní a zadní obratel, v nejlepší mobilní oblasti obratle.

Kde dochází ke zlomeninám páteře?

Když je na páteř skutečně vyvíjena síla, jako je ztráta nebo dokonce vliv, kost v páteři rozhodně nemusí mít schopnost táhnout svazek. To může mít za následek rozbití a zlomeninu obratlů. Pokud je komprese světlá, pocítíte pouze mírnou bolest a také velmi malou deformaci.

Obvykle k tomu dochází po vysokoenergetických škodách (kolize s provozem webových stránek, příchod z výšky, skok atd.). Existuje také unikátní typ páteřních trhlin způsobených obavou z oslabení kostí, což způsobuje, že kosti ztrácí svou trvanlivost.

Tyto zlomeniny, ke kterým může dojít i při běžných běžných úkonech, vznikají v důsledku oslabení kostní tkáně (křehkost kostí), která je ve skutečnosti mnohem typičtější ve vyšším věku. Pokud je trauma, které má vliv na míchu nebo nervy, skutečně závažné, může dojít k vážnému nepohodlí. To může nakonec vytvořit kyfózu. Zejména u lidí s křehkými kostmi je to jeden z absolutně nejoblíbenějších rizikových faktorů zlomenin, zejména zlomenin páteře, protože zdravotní stav vede k oslabení kostí.

Zlomeniny páteře mohou vzniknout kvůli dodržování vysvětlení:

  • Incidenty způsobené pády, sportem nebo dokonce různými jinými zdroji
    oslabení kostí
  • Výrůstky obratlů

Jaké jsou vlastně hlavní příčiny zlomenin páteře?

Vertebrální zlomeniny obvykle vznikají v důsledku vysokoenergetického poranění. Kolize návštěvnosti webových stránek jsou prezentovány jako jeden z nejčastějších spouštěčů. Kromě toho jsou pády (zejména pády z výšky), střelná zranění a kolize při sportovních aktivitách ve skutečnosti jedním z hlavních důvodů zlomenin páteře. U seniorů s osteoporózou i u pacientů s vertebrálními bulkami může dojít k těžkým zlomeninám kostí i po nízkoenergetických úrazech, jako jsou lehké pády, protože kostní tkáně obratlů postižené těmito stavy slábnou.

To je nejvíce ovlivněno prasklinami obratlů?

80 % lidí se zlomeninami vertebrálních kostí je ve věku 18-50 let. Chlapi jsou ve skutečnosti o 4 příležitosti pravděpodobnější, že utrpí trhliny v zádech než ženy. Známky Jaké jsou vlastně příznaky zlomenin zad? Časné příznaky zlomenin obratlů se liší podle intenzity a místa úrazu. Krk, záda a také bolesti šíje a zad, stejně jako svalové křeče jsou ve skutečnosti primárními výsledky. Pokud skutečně dojde k poranění páteře, mohou se objevit různé křivdy, včetně necitlivosti, mravenčení v pažích a nohou, snížení odolnosti, inkontinence moči nebo neschopnosti močit.

V pozdním období, pokud se u klientů bez nervové příhody skutečně rozhodně nepodává vhodná terapie, je obvyklou obtíží hromadění hrbů (kyfózy) v obratlích a také silná bolest, ke které může vést. Lidé spolu s poraněním nervů mezitím čelí depresi a problémům, které s sebou nese.

Hlavním a zároveň nejdůležitějším příznakem je nepohodlí. Na každého jedince, který skutečně prodělal poškození a který má také problém s nepohodlím v jakékoli části páteře, bez výjimky, se ve skutečnosti pohlíží jako na „praskliny páteře u velmi závažných poškození, v případě, že se klient skutečně nachází v bezvědomí nebo bez nutnosti klienta znázornit bolest, dokud obvykle nepůsobí“.

To je nejvíce ovlivněno prasklinami obratlů?

Indikátory zlomeniny obratle se mohou lišit v závislosti na závažnosti traumatu. Pozorovací symptomy lze pozorovat u prasklin páteře; bolesti zad nebo zad mravenčení, lechtání, lámání. Slabé místo. Zlepšení vnitřností nebo dokonce močového měchýře. Ochrnutí. Pokud jsou zaznamenány příznaky včetně snížení aktivity v pažích nebo dokonce v dolních končetinách, je nutné co nejdříve promluvit s lékařem.

Analytické techniky. Při traumatech zad je pozoruhodně důležité, aby se člověk uvolnil, aniž by se příliš hýbal, a také co nejdříve modernizoval nemocniční vůz. Pokud se lékař domnívá, že jde o zlomeniny zad, může si vyžádat rentgen, zjištěnou tomografii a také snímky MR, aby vytvořil definitivní prognózu pacienta.

Jak probíhá diagnostika zlomenin páteře? V případech vertebrálního traumatu je mimořádně důležité transportovat osobu do místního zdravotního střediska a způsob provedení zákroku. Na převoz musí čekat nemocniční vůz a také profesionální zdravotníci.