Kampan creative commons

0
Rate this post

V Itálii podrobnosti má dvacet pět milionů lidí nadváhu nebo trpí obezitou. Mezi nimi je 46 % dospělých a 24 % dětí a mladých lidí do 18 let.

Správná výživa, tvořená správným poměrem jednotlivých živin, umožňuje našemu tělu fungovat a regenerovat. Potraviny, které jíme, se přeměňují na využitelnou energii nebo tvoří zásobu energie pro budoucnost ve formě tuku.

Jak může výživa pomoci?

Tuky jsou velmi důležité (také) pro roli, kterou hrají při „stavbě“ hormonů: inzulínu, hormonů produkovaných štítnou žlázou, testosteronu a estrogenu, hormonů potěšení, jako je serotonin, neurotransmiterů, které umožňují nervovým buňkám komunikovat.

 • Jak může výživa pomocimezi sebou, jako je dopamin a tak dále. Všechny hormony jsou stavěny z cholesterolu, který je proto nezbytný pro přežití.
 • Strava bohatá na zeleninu a ovoce, s přiměřeným obsahem obilovin a luštěnin, bílého masa, ryb, nízkotučných mléčných výrobků, pomáhá chránit organismus před vznikem různých patologií,
 • zejména některých typů nádorů a kardiovaskulárních onemocnění, např. i udržení normální tělesné hmotnosti.

Ideální je samozřejmě nezačínat. Kouření je první příčinou „snadno odvrátitelných“ úmrtí, každý rok na světě zemře asi 8 milionů lidí na užívání tabáku, z toho 1,2 milionu nekuřáků, na pasivní kouření.

Přestat kouřit

Kromě rozvoje rakoviny plic, která je v téměř 9 z 10 případů způsobena kouřením, může kouření podporovat vznik rakoviny v jiných oblastech, jako jsou dutiny ústní, hrdlo, tlusté střevo, slinivka, ledviny, močový měchýř, prsa. .

V našich předchozích článcích jsme opakovaně diskutovali o tom, jak zásadní je aktivní životní styl pro naši fyzickou a psychickou pohodu a pro zdraví obecně. Již léta prosazujeme důležitost správného životního stylu a důležitost prevence pro zlepšení zdraví lidí s cílem vytvořit společnost zaměřenou na pohodu.

V tomto ohledu Světová zdravotnická organizace (WHO) každoročně propaguje Světový den zdraví, iniciativu, která se každoročně koná 7. dubna.Co je ale cílem Světového dne zdraví? A proč je důležité, aby WHO propagovala iniciativu po celém světě?

 • Pojďme to společně zjistit!
 • Obsahový index
 • Světový den zdraví: Cíl
 • Respektujte vyváženou stravu
 • Význam pravidelné fyzické aktivity
 • Vyhněte se kouření a zneužívání alkoholu

Pravidelně provádět lékařské prohlídky: podporovat prevenci

Pravidelně provádět lékařské prohlídky: podporovat prevenciSVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ: CÍL Světový den zdraví byl založen v roce 1948 Světovou zdravotnickou organizací (WHO) na oslavu jeho založení.

Koná se každoročně 7. dubna, aby podpořila povědomí o důležitých globálních zdravotních problémech a povzbudila opatření k jejich zlepšení. Je čas zvýšit povědomí veřejnosti a zdůraznit důležitost péče o své zdraví a zdravého rozhodování.

Je to příležitost upozornit na důležitost kvalitních zdravotnických služeb a uznat univerzální přístup jako právo každého člověka, na všech úrovních, na celém světě.

Ale jaké zdravé volby doporučují odborníci, abychom udrželi naše tělo zdravé? Pojďme si podrobně promluvit o nejdůležitějších rozhodnutích, které je třeba udělat, abyste se začali milovat:

 • Respektujte vyváženou stravu
 • Provádějte pravidelnou fyzickou aktivitu
 • Vyhněte se kouření a zneužívání alkoholu
 • Pravidelně provádět lékařské prohlídky: podporovat prevenciVrať se nahoru
 • RESPEKTUJTE VYVÁŽENOU STRAVU

Světový den zdraví 2023: správný životní styl

Jednou z hlavních rad, které nám vědecká komunita navrhuje, je určitě respektovat vyváženou stravu, jíst potraviny, které jsou dobré pro naše zdraví, a rozeznávat potraviny, kterým je třeba se absolutně vyhnout, abychom se vyhnuli nejčastějším patologiím.

Právě z tohoto důvodu jsme nedávno hovořili o vědeckém výzkumu, který uvádí seznam potravin, které jsou dobré pro srdce, ve kterém je určitě rada konzumovat ovoce, zeleninu, ryby a bílé maso a vyhýbat se červenému masu a některým potravinám, jako je sůl. a máslo.

Udržovat a respektovat vyváženou stravu neznamená považovat některé potraviny za nepřítele, kterého je třeba úplně odstranit. Místo toho to znamená snažit se dívat na diety jako na celek a pokud snížíme množství jídla, je důležité vybrat si zdravou náhradu.

Z tohoto důvodu je na Světovém dni zdraví důležité znovu zdůraznit význam výživy v životě lidí.

Vrať se nahoru VÝZNAM PRAVIDELNÉ POHYBOVÉ AKTIVITYKolikrát slyšíme, že fyzická aktivita je důležitá pro naše tělo a pro naše duševní zdraví? Určitě hodně, ale čas se nikdy neztrácí na zopakování a zdůraznění. Proto je i na Světový den důležitým tématem, na kterém je třeba trvat.

Výhody pohybové aktivity jsou dobře známy a spolu se správným stravováním přispívají k udržení zdravého životního stylu našeho těla tím, že zvyšují metabolismus a pomáhají zlepšovat činnost plicních sklípků a okysličování krve.

 1. Dalším důležitým problémem je vždy provádět fyzickou aktivitu zcela bezpečně a po provedení nezbytných kontrol sportovní zdatnosti dbát na to, abyste získali názor odborníků.
 2. OBJEVTE SLUŽBU ELEKTROKARDIOGRAFICKÉHO SCREENINGU V LÉKÁRNĚUžitečné pro vystavení osvědčení o způsobilosti k provozování nesoutěžní sportovní činnosti.