Jaké jsou indikátory skoliózy?

0
Rate this post

Výskyt skoliózy se pohybuje v rozmezí 0,2 – 6 %. U samic je ještě pravidelnější a dynamičtější. Ve skutečnosti je pozorována u 1,5 % školních dětí a ve skutečnosti se odhaduje, že minimálně 150 000 dětí v Turecku trpí skoliózou. Tento neduh, který je často pozorován u dětí v předškolním období, je 3-5 příležitostí navíc u dívek v dospívání v závislosti na poplatku za rozvoj.

Skolióza, která se projeví, rozhodně nezpůsobuje u pacienta ve velmi raném období vážný problém, se navíc objevuje hlavně kvůli školním posudkům nebo dokonce rentgenovým snímkům pořízeným z jakéhokoli důvodu – BLOG.

Naopak, problém s přitažlivostí dětského těla patří mezi absolutně nejdůležitější hlavní důvody, proč by se rodiny měly poradit s lékařem. Prvním pozoruhodným zjištěním jsou stavy rovnováhy v ramenou, lopatkách, množství prsou a také záhyby střední části. To může být doprovázeno bolestmi zad a zad. Jak se úroveň křivky zvyšuje, může se také objevit dýchací potíže.

Stupně skoliózy

Skolióza může v raném období zklamat jakýkoli typ příznaků. Bez ohledu na to, zda se známky skoliózy rozednívají, většinou nedochází k žádné aktivitě vzhledem k tomu, že tato činnost nevede k mnoha kritice u jednotlivce. I když skutečně existují kritiky, je jich ve skutečnosti poměrně málo. Z tohoto důvodu je vlastně spatřen mimochodem, ať už kvůli skenování instituce nebo na rentgenu, což je považováno za jakýkoli důvod. Prvotní hledání, které přivede blízké k lékaři, je obvykle porucha zraku.

 • První hledání u skoliózy neznámé příčiny je ve skutečnosti to, že lidé ramena jsou ve skutečnosti více než různé jiné. Asymetrie v náramenicích, stupeň poprsí, pasové záhyby nebo dokonce trup jsou vlastně 1. patrnou poruchou grafiky. Ve 40 % případů se skutečně vyskytuje bolest zad a dolní části zad. Křivky nad 50 stupňů mohou snadno vést k dýchacím potížím.
 • Zcela přirozený tréninkový kurz skoliózy se jistě nemusí vždy shodovat.
 • Zakřivení obratlů se může vyvinout, zůstat stejné nebo dokonce jen zřídka zesílené.
 • Zvýšení páteře o 5 stupňů nebo ještě více u křivek nad dvacet stupňů ve 2 nebo dokonce dalších po sobě jdoucích hodnoceních, stejně jako zvýšení o 10 úrovní u oblouků uvedených pod 20 úrovněmi se považuje za vývoj.

Dvojité zakřivení, zakřivení v dorzální oblasti, ženské pohlaví, vyšší úroveň zakřivení v době prognózy Zakřivení zjištěná ve věku nad 10 let mají často tendenci postupovat. Míra rozvinutí je ve skutečnosti extrémně nízká v křivkách pod 30 stupňů. Stupně skoliózy jsou ve skutečnosti uvedeny jako pozorované;

 • Sekvenční rozlišení
 • Rané stádium: 0-2 roky věku
 • Délka mláďat: 3-9 let
 • Období dospívání: 10-17 let
 • Dospělost: 18 let i starší

Kategorie prostřednictvím umístění

Když se skutečně podíváme na fyziologický konstrukt skoliózy, lze ji identifikovat jako zadní obratle, krk a horní část zad, místní dorzální obratle, snížená záda, stejně jako lesklé obratle, stejně jako místní bederní obratle.

 

 • Šikmá kategorie. Zobrazovací strategie se ve skutečnosti používají pro certifikaci úhlové skoliózy. Po technice rozlišení obrazu je detekováno zakřivení páteře ve vztahu ke sklonu. Tento přístup je zvláště užitečný při výběru poptávky po lékařské léčbě u skoliózy.
 • Sklony uvedené pod 10 stupni: Tato úroveň, která je ve skutečnosti v klinickém jazyce označena jako „asymetrie zad“, rozhodně nemá žádný vliv na zdraví a pohodu jedince. Pro zvládnutí křivky musí oblouk vyčnívat o 10 stupňů. Nepatrné oblouky rozhodně nepředstavují riziko skoliózy a pacient musí být skutečně pravidelně kontrolován. Důležitým bodem zde uvedeným je zjistit, zda skolióza skutečně pokročila nebo ne. má být skutečně proveden.
 • Sklony mezi 20 a 40 stupni: Zakřivení 20 až 40 stupňů je ve skutečnosti v dospívání ještě běžnější. V tomto stupni, který je ve skutečnosti považován za středně těžkou skoliózu, jsou velmi úspěšné hlavně cvičení, tělesná terapie a živůtek.

Šikmé pod úhlem 40 stupňů: Oblouky 40 stupňů skoliózy ve skutečnosti většinou dokončily svůj vlastní vývoj a také progresi. Zakřivení zad větší než 45-50 stupňů pro chirurgickou léčbu; Zakřivení v oblasti pasu by mělo být ve skutečnosti 40 stupňů. U 80 % lidí se skoliózou nemusí být zdroj křivky vypočten.

Jaké jsou indikátory skoliózy?

Při kontrole architektonických problémů, které vedou ke skolióze; Dá se říci, že mohou vést k dědičným strukturálním onemocněním, nervům a také svalovým onemocněním (mozková obrna, syringomyelie, dětská obrna, svalové choroby atd.), boule v zádech, úrazy, onemocnění obratlů, metabolická onemocnění. Kromě toho, onemocnění postoje a také rozdíl ve velikosti nohou jsou ve skutečnosti také příčinou skoliózy. Příčiny skoliózy lze dočasně popsat následovně;

 • Dědičná skolióza vyvolaná genetickými poruchami kostní tkáně obratlů
 • Dětská i juvenilní skolióza se začátkem v raném dětství
 • Kvůli neuromuskulárním důvodům, svalové dystrofii atd. skolióze v důsledku zdravotních stavů svalové hmoty
 • Skolióza v důsledku kombinovaných onemocnění tkání včetně Marfanova syndromu, Ehlerova Danlosova syndromu
 • Skolióza v důsledku dětské obrny, zánětlivého onemocnění a zranění
 • Skolióza způsobená disparitou bérce a také společnými potížemi kyčle a nohou

Jak přesně se skolióza identifikuje?

Diagnózu skoliózy lze provést vyšetřením mláděte. Nerovnováha ve střední čáře může být zaznamenána při kontrole nekrytých zad z opačné strany. Když mládě dává přednost vpřed, ve skutečnosti je zakřivení a zakřivení líc u tlamy a také otoky žeber za nimi. Tento vzhled je v kontaktu se štěrbinovým hrbolem. Tato grafika může být v mnoha případech “dobře vyvážené skoliózy” ve skutečnosti obtížně viditelná.