Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

Vyhlášení Big Brother Awards za rok 2011 proběhne 18. ledna v Arše

30. 12. 2011 | 16:35

Chcete vědět, kdo jsou největší slídilové za rok 2011? Přijďte na slavnostní vyhlášení 18. ledna v 19.30 do Archy. Jako obvykle udělíme ceny v osmi kategoriích jejich vítěze vybrala odborná porota. Mezi letošními kandidáty nominovanými veřejností se ocitlo např. sčítání lidu, ministerstvo zdravotnictví za zdravotní registry, Dopravní podnik hl. m. Prahy nebo pražský magistrát. Kdo nominaci nakonec promění a odnese si sošku Velkého Bratra?

Udělení sedmi anticen pro největší slídily v našem soukromí a pozitivní ceny pro ty, kdo se zasloužili o jeho ochranu proti některé z mnoha dnešních hrozeb, se odehraje formou „zábavné show“ s moderátory Philippem Schenkerem a Jiřím Zemanem, kterou realizujeme ve spolupráci s Divadlem Archa. Vstupné je 100 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Vstupenky jsou dostupné on-line na stránkách www.archatheatre.cz a v pokladně divadla.

Nezapomeňte:
18. ledna 2012 od 19,30 hod v Divadle Archa, Na Poříčí 26, Praha 1.

Mezi hosty večera budou zástupci odborné poroty, která vybrala vítěze, novináři či experti na poli ochrany soukromí. Večer si klade za cíl zábavnou, ale dostatečně naléhavou formou upozornit na fakt, že ochrana soukromí je stále jedním z nejvíce oslabovaných práv.
Vítěze jednotlivých kategorií vybírá z nominací zaslaných veřejností odborná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů. Ceny Big Brother Awards již od roku 2005 pořádá nevládní nezisková organizace Iuridicum Remedium, o. s.

Každý rok je udělováno sedm anticen a jedna pozitivní cena za ochranu soukromí:
Více o minulých ročnících zde

Dlouhodobé porušování lidského soukromí (pro soukromé firmy nebo státní instituce)
V roce 2010 cenu získala Policie České republiky za nejrozmanitější formy závažných a dlouhodobých zásahů do soukromí občanů v bezprecedentní míře.

Největší firemní slídil (pro komerční firmy)
V roce 2010 cenu získali provozovatelé komunitní sítě Facebook za snahu dostat maximum informací z osobních profilů do internetových vyhledávačů.

Největší úřední slídil (pro státní instituce)
V roce 2010 cenu získalo Ministerstvo vnitra České republiky za bojkotování přípravy legislativy, která by mohla zlepšit ochranu osobních údajů při využívání kamerových systémů, odposlechů a databází DNA.

Nebezpečná nová technologie
V roce 2010 cenu získala technologie GPS a sledování automobilů bez vědomí majitele.

Právní norma Velkého bratra
V roce 2010 cenu získala dohoda ACTA za pošlapávání lidských práv a svobod na úkor zájmů jednoho ze sektorů průmysl.

Slídil mezi národy
V roce 2010 cenu získala Evropská unie za financování projektu INDECT.

Výrok Velkého bratra
V roce 2010 cenu získal zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg za výrok o tom, že éra soukromí skončila.

Kladná cena: Ocenění za ochranu soukromí
V roce 2010 cenu získala obec Vír za aktivitu místních lidí a zastupitelstva, kteří se vzbouřili proti kamerovému systému zabírajícímu i veřejná místa v obci.

 

 

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League