Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

Víte, že .... Google pročítá vaše e-maily za účelem cílení reklamy?

19. 2. 2015 | 10:20

GoogleGoogle dlouhodobě pročítá e-maily uživatelů svých služeb s cílem zjišťovat klíčová slova a na základě toho pak cílit reklamu. V roce 2014 navíc vyšlo najevo, že v e-mailech vyhledává i informace o nezákonných aktivitách. Google jsme proto vybrali jako třetího a posledního slídila, na kterého jsme si pořádně posvítili (viz fotogalerie na konci článku).

Google je nominován na Big Brother Awards za dlouhodobé pročítání e-mailů svých uživatelů za účelem nabízení cílené rekla-my. Ačkoli nám již pročítání a hledání klíčových slov ze strany Googlu přijde normální, tak se nic nemění na tom, že pročítání obsahu e-mailů, ať už lidmi nebo stroji a jejich al-goritmy, je bez svolení uživatelů nezákonné. V roce 2014 navíc vyšlo najevo, že e-maily jsou pročítány i za účelem vytipování nezákonného obsahu, jako např. dětské pornogra-fie. Ačkoli boj proti zneužívání dětí je jistě nutný, tak je otázkou, jaké další účely bude pročítání pošty Googlem mít, nebo má, ale nevíme o nich.

Google navíc prostřednictvím svého oddělení pro ochranné známky vystoupil proti sati-rické kritice sdružení Peng! Collective.

Google je nominován i za další snahy o proniknutí do našeho soukromí a to nejen v on-line prostředí. V tomto směru je vhodné zmínit, že Google koupí společnosti Nest LAbs, která vyrábí inteligentní spotřebiče do domácnosti, bude ještě více pronikat do našich domovů.

Zdroj:

Autor fotografií: Yan Renelt

Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR
Google ČR

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League