Kampaň proti PNR: Pošlete poslancům pohled z dovolené – řekněte jim, že nechcete dávat svá cestovní data USA

1. 8. 2011 | 15:31

PNR protest – pošlete pohlednici ze své dovolené evropským poslancům a dejte tak najevo, že protestujete proti sbírání dat o cestujících v letecké dopravě – tzv. PNR (Passenger Name Recording). Dejme evropským poslancům najevo, že chceme cestovat anonymně a že si hájíme naše právo na soukromí!

Evropská unie v současné době vyjednává s USA o předávání údajů o cestujících. Tyto tzv. PNR data (Passenger Name Record), shromažďují letecké společnosti v době rezervace. Získaná data budou předložena orgánům Spojených států. Americké úřady chtějí uchovávat data po dobu až 15 let. Ministerstvo vnitra ČR stejně jako EU považuje předávání dat za důležitý prvek boje proti terorismu.

Zapojte se a ukažte svůj nesouhlas!

Pokud máte stejný názor jako Iuridicum Remedium, tedy že předávání takových osobních dat je už příliš a není v souladu s ochranou soukromí, vyzýváme vás k účasti v pohlednicové kampani proti dohodě o PNR: Stačí zaslat pohled z přímořského letoviska na některého z našich poslanců a poslankyň v českém i evropském parlamentu s požadavkem, aby se postavili proti dohodě o PNR. Jak zpráva bude vypadat necháme už na vás, ale zmínka o dohodě PNR je důležitá! Samozřejmě můžete zaslat pohlednici i z České republiky.

Ideální je směřovat Vaše pohlednice na členy výboru LIBE (Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci), kde z českých poslanců zasedá Zuzana Roithová a Robert Dušek. Pozdrav z dovolené ale určitě potěší všechny naše poslance.

Seznam českých evropských poslanců s kontakty

Pošlete nám fotografie vašich pohlednic na iure @ iure.org nebo text a fotku zveřejněte ve skupině na FB. Na podzim vyhlásíme nejlepší PNR protest! Vítěz získá tričko Big Brother Awards a dva volné vstupy na vyhlášení Big Brother Awards 2011.

Co všechno budeme posílat do USA?
Mezi PNR záznamy patří detailní informace o cestujících, jako je jméno, adresa, telefonní číslo, e-mailová adresa, cílová adresa destinace, telefonní čísla, způsob platby a číslo kreditní karty, seznam všech spolucestujících, jízdní řády letů, rezervace třídy zda první nebo druhá, informace věrnostních a bonusových programech, preference místa, výběr a specifické požadavky na občerstvení během letu, název bookingové agentury / cestovní kanceláře, jméno rezervačního úředníka, sdílení kódu rezervace, rodinný stav cestujícího a podobně.

Použitá fotografie od  Sean MacEntee - Some rights reserved

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League