Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

IuRe vydalo publikaci Power of Open: licence Creative Commons ve světě a v České republice

14. 2. 2013 | 16:21

Power Of Open V prosinci loňského roku slavily licence Creative Commons celosvětově 10 let. U nás byl jejich český překlad představen na jaře roku 2009. Od té doby se staly dostupnější, srozumitelnější a byla posílena právní jistota autorů. Pracovní skupina se postupně proměnila a nyní, ve složení Iuridicum Remedium a Národní knihovna v roli propagátorů licencí a Masarykova univerzita v Brně v roli právního garanta, pracují na rozšiřování povědomí o licencích a také na adaptaci nových verzí do češtiny a českého právního prostředí. Zatím poslední je verze 4.0.

"Dnes jsou licence Creative Commons mnohem zvučnější značkou, než tomu bylo v době vytváření jejich české verze. Před sebou máte publikaci, která mapuje příklady využití CC licencí jak ve světě, tak i v České republice. Je pro nás nesmírnou satisfakcí, že příkladů "dobré praxe", neboli projektů využívající CC licence v České republice neustále přibývá. Možná se stanou i inspirací pro Vaše plánované aktivity označené značkou "CC". Lukáš Gruber, člen pracovní skupiny pro vytvoření a správu CC licencí

Publikace Power of Open: licence Creative Commons ve světě a v České republice podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora - Nevyužívejte dílo komerčně - Zachovejte licenci 3.0 Česko a je volně ke stažení zde.

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League