Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

IuRe oslovilo české europoslance s argumenty proti ACTA

13. 10. 2011 | 09:43

V pondělí jsme oslovili české europoslance s dopisem, ve kterém apelujeme na pozastavení podpisů dohody. Zároveň jsme jim zaslali materiál naší střešní organizace EDRi (European Digital Rights), který shrnuje argumenty proti přijetí dohody. Jsme přesvědčeni, že Dohoda ACTA je nelegitimní a je v rozporu s historií a právní jistotou v oblasti inovací, pro občany i na internetu. V neposlední řadě je nebezpečná pro soukromí občanů ČR.

Myslíme si, že Dohoda ACTA nemůže být podepsána bez širší veřejné diskuze. Je nutné, aby se o autorských a patentních právech především diskutovalo, nikoliv aby byli kriminalizováni spotřebitelé, kteří hledají cestu k produktům dnešní kultury a inovační potenciál produktů a zboží. Dříve, než by byla Dohoda ACTA podepsána, je nutné diskutovat také o dopadech její působnosti na občany a jejich soukromí a na rozvoj znalostní ekonomiky.

Chceme upozornit, že Dohoda ACTA není jen záležitostí obchodní politiky, ale jde daleko za její hranici. Na našem postoji nemění nic ani fakt, že podle záruk Ministerstva průmyslu a obchodu ČR nebude mít Dohoda ACTA vliv na českou legislativu, což je další argument proti podpisu této dohody, vnímáme jí jako nadbytečnou a příliš nebezpečnou pro zachování soukromí českých občanů.

Přiložená brožura s argumenty proti ACTA ke stažení:

ACTA Arguments (EN)
ACTA argumenty (CZ)

 

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League