smí zaměstnavatel kontrolovat časy průchodů elektronickou bránou do areálu firmy?

Vloženo: 09.10.2015
Kategorie: 
Soukromí na pracovišti
Text otázky: 

Ve Firmě máme přístupové dveře do areálu a do šaten na elektronické čipy musíme "čipovat" u vrat do areálu a poté na elektronických píchacích hodinách, zaměstnavatel pravidelně kontroluje výpisy průchodů vraty a na píchacích hodinách pokud zaměstnavanec nemá rozestup mezi označením průchodu vraty a příchodu na píchacích hodinách minimálně 10 minut (čas na převlečení do prac.úboru) a častější průchody na šatnu nebo mimo areál je za to postihován má na to zaměstnavatel právo? 

Text odpovědi: 

Dobrý den,zaměstnavatel může přiměřeným způsobem kontrolovat své zaměstnance. Do této kontroly nepochybně bude náležet i kontrola docházky, která by měla probíhat tak, aby v minimální míře zasahovala do soukromí zaměstnanců. Používání čipových akret u vstupu včetně následné kontroly považuji za nástroj přiměřený. Jen na okraj připomínám, že evidence docházky je nejen právem zaměstnavatele, ale i jeho povinností, kterou mu ukládá § 96 zákoníku práce.S pozdravem za tým IuRe,Jan Vobořil

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

vttip.cz

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League