Magistrát stále neprojednal petici IuRe za nediskriminační opencard, mlží také kolem chystané anonymní personalizované verze karty

14. 6. 2010 | 15:53

IuRe se již několik měsíců prozatím marně snaží dopátrat podrobnějších informací ohledně zamýšlené nové, tzv. personalizované anonymní opencard a také o plánovaném převodu kmene uživatelů  opencard a jejich dat. Obsahem společné komunikace je také termín, kdy magistrát projedná petici IuRe za anonymní a nediskriminační opencard. Ačkoliv byla petice magistrátu doručena již 16. listopadu 2009, Rada hl. m. Prahy petici  v rozporu se zákonem o hlavním městě Praze a s vlastními předpisy o vyřizování peticí doposud neprojednala.

Rada hl. m. Prahy  pověřila zavedením anonymní personalizované karty počátkem prosince 2009 prvního náměstka primátora Rudolfa Blažka, který měl tehdy opencard nastarost. Ten měl do konce ledna 2010 vypracovat její koncept. Projekt opencard od února 2010 převzal radní Milan Richter. Ani jeden z radních však doposud nepředložil bližší obrysy toho, jak bude anonymní personalizovaná opencard vypadat. Naši volení zástupci a magistrátní úředníci tak zjevně ignorují jak právní předpisy upravující petiční právo, tak některá usnesení Rady hl. m. Prahy.

Celou korespondenční výměnu mezi IuRe a ředitelem Magistrátu hl. m. Prahy Martinem Trnkou najdete níže.


Reakce magistrátu na zaslanou petici ze dne 21. prosince 2009
Dopis IuRe magistrátu s dotazem na pojednání petice ze dne 4. března 2010

Reakce magistrátu z 12. 3.
Odpověď magistrátu na dopis IuRe ze 4. března doručená 6. května 2010
Reakce IuRe na dopis magistrátu z 6. května odeslaná 28. května 2010
Odpověď magistrátu ze 14. června 2010 na dopis IuRe odeslaný 28. května
 

 

 

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

vttip.cz

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League